Antena 3 CNN Sport Off Sport Michael Ballack vrea să îl mănânce pe Tom Ovrebo, arbitrul partidei Chelsea - Barcelona (VIDEO)

07 Mai 2009   •   17:33

Dacă Didier Drogba l-a înjurat la finalul partidei Chelsea - Barcelona pe arbitrul întâlnirii, Tom Ovrebo, Michael Ballack a lăsat impresia că îl va mânca cu fulgi cu tot pe "centralul" norvegian încă din timpul partidei.

După ce acesta i-a refuzat un penalty în minutele de prelungire ale partidei, la scorul de 1-1, scor ce a calificat Barcelona în finala Ligii Campionilor, mijlocaşul german a pornit într-o cursă nebunească pe urmele arbitrului, lăsând impresia că îl va lua la bătaie pe Ovrebo.

Arbitrul, de cealaltă parte, pare încrezător că dacă nu se uită la Ballack, acesta nu îl poate răni. Cert este că incidentul din semifinalele Ligii Campionilor a ajuns să fie parodiat în diverse moduri pe internet.

Vedeţi mai jos varianta "Ballack şi Jerry"