Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Viitorul Constanţa, U Cluj şi Corona Braşov rămân fără victorie în Liga I şi după etapa a 8-a

de M.T.    |    20 Sep 2013   •   23:42

Singurele echipe care nu au obţinut nici măcar o victorie în actuala ediţie a Ligii I, Viitorul Constanţa, U Cluj şi nou-promovata Corona Braşov, nu au reuşit să spargă gheaţa nici în etapa a 8-a.

La Mediaş, U Cluj a condus cu 1-0, graţie unui gol senzaţional marcat de Borza în minutul 56, dar Gaz Metan a întors rezultatul prin două goluri marcate în cinci minute şi a câştigat cu 2-1.

Todea a restabilit egalitatea în minutul 63, pentru ca Munteanu să înscrie al doilea gol al medieşenilor, ajunşi astfel la două victorii consecutive, după ce, în primele şase meciuri, obţinuseră doar trei remize

Într-o altă partidă, Săgeata Năvodari a câştigat duelul nou-promoavtelor cu Corona Braşov de pe teren propriu, scor 1-0.

Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Mera, cu şapte minute înainte de final.

În ultimul meci disputat vineri, la Timişoara, ACS Poli a încheiat la egalitate, scor 0-0, cu Viitorul Constanţa.