Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Sportul Studenţesc - Universitatea Cluj, scor 2-0. Trei penalty-uri, două ratate

07 Noi 2010   •   16:01

Echipa Sportul Studenţesc a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), formaţia Universitatea Cluj, într-un meci contând pentru etapa a XIV-a a Ligii I, informează Mediafax.

La o centrare a lui Ferfelea din lovitură liberă, mingea a ajuns la Tibi Bălan, care după ce face o preluare, a reluat din întoarcere la colţul lung, în minutul 21.

În minutul 25, Raţiu l-a faultat pe Lemnaru, Boştină a executat penalty-ul, apărat însă de Vladimir Niculescu.

În minutul 32, Mendy a pierdut o minge în careu şi l-a faultat pe Ferfelea, care a şi executat lovitura de pedeapsă, apărată de Huţan.

Acelaşi Mendy a văzut cartonaşul roşu după un fault, în careu, asupra Ferfelea. Centralul Augustus Constantin a acordat penalty, transformat de Varga, în minutul 75.

Sportul Studenţesc ocupă ultimul loc în campionat, cu 10 puncte.