Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Rapid s-a distrat în prima etapă cu Poli Iaşi: 4-1 (VIDEO)

Rapid s-a distrat în prima etapă cu Poli Iaşi: 4-1 (VIDEO)

31 Iul 2009   •   23:05

În faţa a doar 2.500 de spectatori, Rapid Bucureşti a făcut spectacol în prima etapă a sezonului 2009/2010, învingând Politehnica Iaşi cu 4-1, pe stadionul din Giuleşti.

Juliano Spadacio a deschis scorul în minutul 22 cu un şut din lovitură liberă de la marginea careului şi a stabilit scorul primei reprize.

La doar trei minute de la reluare, Spadacio a pătruns în careu şi i-a pasat lui Joao Paulo Pinto, care a marcat în poarta lui Brăneţ de la circa 10 metri.

În minutul 52, Ovidiu Herea a profitat de ieşirea la ofsaid a apărării ieşene şi singur cu portarul Cristian Brăneţ a majorat scorul la 3-0, din şase metri.

Vlad Bujor a redus din diferenţă în minutul 84, după ce l-a învins pe Straton cu un şut din şase metri.

Rapidul avea însă să termine partida en-fanfare, Cesinha punctând pentru 4-1 în minutele de prelungire, cu un şut de la zece metri.

Au evoluat echipele:

Rapid Bucureşti: 89. Straton - 13. Păun (2. Helder '72), 32. Iencsi, 23. M. Constantin, 5. Mardare (19. Bozovici '67) - 10. Herea (20. Grigorie '87), 15. C. Lazăr, 6. Matici, 7. Cesinha - 30. Spadacio - 18. J.P. Pinto. Antrenor: Viorel Hizo.
Poli Iaşi: 1. Brăneţ - 77. Buta, 23. Adr. Ilie, 28. Cr. Munteanu, 3. Costache - 25. Milea - 19. Bârlădeanu (18. Miclea '59), 7. Bersnjak (11. Bujor '80), 13. Cr. Bratu (8. Ignatov '53), 10. Cr. Constantin - 9. Bâlbă. Antrenor: Petre Grigoraş.