Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Rapid a întors soarta partidei cu Mediaş şi s-a impus cu 2-1

Rapid a întors soarta partidei cu Mediaş şi s-a impus cu 2-1

03 Apr 2011   •   23:20

Rapid Bucureşti a egalat Steaua şi Dinamo în clasamentul Ligii I, după ce a răsturnat rezultatul partidei cu Gaz Metan Mediaş şi s-a impus cu scorul de 2-1, în ultimul meci al etapei a 23-a. Rapid rămâne astfel neînvinsă în acest campionat pe teren propriu şi ocupă locul 4 în clasament, cu 37 de puncte, 11 mai puţine decât liderul Oţelul Galaţi.

Oaspeţii au deschis scorul prin Cristian Todea în minutul opt, dar giuleştenii au întors scorul în finalul primei reprize, prin brazilianul Cassio (43) şi autogolul lui Radu Zaharia (45+2).

Cu acelaşi scor s-a impus şi Pandurii în meciul de pe teren propriu cu CFR Cluj. Diogo a marcat în propria poartă în finalul primei reprize, iar Vranjes a făcut 2-0 după o oră de joc. Scorul final a fost stabilit de Bastos în minutul 70.