Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Gloria Bistriţa - Gaz Metan Mediaş 1-0. Trei puncte mari pentru echipa lui Sabău

17 Noi 2008   •   16:03

Doar 50 de spectatori au fost prezenţi în tribunele stadionului din Bistriţa pentru a asista la un meci lipsit de spectacol. Goana după puncte a bistriţenilor i-a determinat pe elevii lui Sabău să atace în forţă încă din primele minute ale jocului de pe teren propriu, în compania celor de Gaz Metan Mediaş.
Ratările lui Silvăşan, din minutele 4 şi 16, prevesteau golul ce a venit în minutul 18, atunci când Coroian este lansat la limita off-side-ului şi centreză spre acelaşi Silvăşan, care îndeplineşte o simplă formalitate şi deschide scorul.
Echipa oaspete nu a contat în ofensivă, iar elevii lui Sabău au continuat să asalteze careul advers, într-o primă repriză fără istoric pentru medieşeni.
După ce arbitrul central, Lucian Danşa din Oradea, a fluierat începutul părţii secunde a jocului, jucătorii lui Puştai sunt mai curajoşi în teren, încercând de câteva ori vigilenţa portarului gazdă prin două şuturi expediate de Ciprian Prodan.
Nimic important până la finalul partidei care s-a încheiat cu victoria Gloriei Bistriţa, echipa lui Sabău trece pe locul 13, cu 15 puncte, scăpând pentru moment de ?nisipurile mişcătoare? din subsolul clasamentului.