Antena 3 CNN Sport Fotbal intern FC Vaslui şi Rapid au terminat la egalitate, scor 1-1

FC Vaslui şi Rapid au terminat la egalitate, scor 1-1

05 Dec 2010   •   22:50

Echipa FC Vaslui a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-0), meciul disputat pe teren propriu, cu FC Rapid. Golurile au fost marcate de Raul Costin (minutul 43) pentru FC Vaslui şi de Ovidiu Herea (minutul 49) pentru Rapid, informează Mediafax.

Cel care a deschis scorul a fost Raul Costin, după o execuţie de pe partea stângă, în poarta lui Bornescu. Şase minute mai târziu, Herea a egalat, reluând din colţul careului în stânga portarului Kuciak, dupã o centrare a lui Duarte de pe dreapta.

În timpul pauzei, fundaşul echipei FC Vaslui, Jivko Milanov, a fost transportat la spital. Fotbalistul a primit o minge în faţă spre finalul primei părţi a jocului.