Antena 3 CNN Sport Fotbal intern FC Vaslui a învins Oţelul Galaţi cu 1-0

FC Vaslui a învins Oţelul Galaţi cu 1-0

04 Dec 2011   •   20:51

FC Vaslui s-a impus cu 1-0 în faţa campioanei României, Oţelul Galaţi, în etapa a 16-a a Ligii I. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Wesley, în minutul 11, care a reluat în plasă de la 8 metri după o pasă primită de la Milisavljevici.

Meciul a început cu o scurtă pauză cauzată de fanii Oţelului, care au aruncat în minutul 3 cu torţe în teren. Antrenorul Dorinel Munteanu a încercat să-i calmeze pe fani, dar aceştia au fost ulterior evacuaţi de pe stadion începând cu minutul 19. În minutul 25, suporterii vasluieni au afişat un banner pe care scria "Jandarmeria strică bucuria" şi au părăsit stadionul Municipal în semn de solidaritate cu fanii formaţiei Oţelul Galaţi.

FC Vaslui a jucat în inferioritate numerică din minutul 89, după eliminarea lui Papp pentru un fault asupra lui Paraschiv.

După această victorie, Vaslui a urcat pe locul 4, la egalitate cu U Cluj, 27 de puncte, iar Oţelul a coborât pe 8, având acelaşi număr de puncte cu Steaua.