Antena 3 CNN Sport Fotbal intern FC Timişoara - Wigan Athletic 2-0, în ultimul meci amical din Austria

FC Timişoara - Wigan Athletic 2-0, în ultimul meci amical din Austria

22 Iul 2009   •   16:17

FC Timişoara a câştigat, miercuri, ultima partidă amicală susţinută în cadrul stagiului de pregătire din Austria, în faţa englezilor de la Wigan Athletic, cu scorul de 2-0.

Arman Karamian a deschis scorul în minutul 13, cu un şut de la 17 metri, iar Gigel Bucur a majorat scorul în minutul 19, din şase metri, după o pasă venită de la Curtean.

Antrenorul Ioan Ovidiu Sabău a trimis în teren următorii jucători: Pantilimon - Bonfim, Nibombe, Cisovsky, Artiom Karamian - Arman Karamian, Alexa, Bourceanu, Curtean - Parks, Bucur. Au mai jucat Luchin şi Bourceanu.

Wigan Athletic a jucat în prima repriza cu: Kirkland; Melchiot, Boyce, Scharner, Edman; Cattermole, Thomas; de Ridder, Gomez, Koumas; Rodallega. În repriza a doua au evoluat: Kirkland; Boyce, Bramble, Figueroa, Edman; Brown, Cho; N'Zogbia, Cywka, Bouaouzan; Kupisz.