Antena 3 CNN Sport Fotbal intern După ce a umilit Steaua, Rapid s-a împiedicat la Galaţi de Oţelul, 0-0 (VIDEO)

După ce a umilit Steaua, Rapid s-a împiedicat la Galaţi de Oţelul, 0-0 (VIDEO)

24 Apr 2010   •   19:33

Rapid nu a reuşit să profite de moralul bun obţinut după victoria răsunătoare de etapa trecută, 5-1 cu Steaua, şi a remizat sâmbătă cu Oţelul. Echipa lui Dorinel Munteanu a închis toate culoarele spre poarta lui Grahovac, cu toate că a jucat mai bine de jumătate de oră cu un om mai puţin pe teren după eliminarea lui Cojoc. Rezultatul pune, practic, cruce şanselor Rapidului de a mai prinde un loc de Europa League în sezonul viitor.
Rezultatul din Giuleşti, 5-1 cu Steaua, pare să fi făcut mai mult rău decât bine pentru echipa lui Ioan Andone. Relaxarea şi individualismul au făcut la toate acţiunile să se finalizeze fără gol, Ioniţă, Spadacio şi Grigorie ratând ocazii foarte mari de a marca. Oţelul, mult mai concentrată, a avut şi ghinion la bara din minutul 1 al reprizei secunde, când Viglianti a în bară, pentru ca apoi un coleg să rateze cu poarta goală din 5 metri. Moldovenii au primit o lovitură puternică în minutul 55, când fundaşul Cojoc a fost eliminat pentru o intrare dură la Cesinha. În cele din urmă, nici una dintre echipe nu a reuşit să spargă gheaţa, iar meciul s-a încheiat cu un 0-0 dezamăgitor.