Antena 3 CNN Sport Fotbal intern CS Otopeni atrage Poli Iași în zona retrogradării, după 4-1 în etapa a 32-a

CS Otopeni atrage Poli Iași în zona retrogradării, după 4-1 în etapa a 32-a

23 Mai 2009   •   20:41

Precum cealaltă echipă din Liga I retrogradată, Gloria Buzău, CS Otopeni s-a impus sâmbătă cu scorul de 4-1. Victima celor din Otopeni a fost Politehnica Iași, formație care acum duce o luptă aprigă pentru evitarea retrogradării.

Victoraș Iacob a deschis scorul pentru Otopeni, în minutul 12, iar Diogo Pereira a stabilit scorul la pauză, după un corner executat de Claudiu Dumitrescu.

Vitinha a majorat diferenţa în urma unui şut de la aproximativ 30 de metri, sub transversala porţii apărate de Cristian Brăneţ, imediat după pauză, iar Bâlbă a redus din handicap în minutul 60, pentru ca Yontcha să stabilească scorul final șase minute mai târziu, din penalty, după un henț al lui Onuț.