Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Olympiacos se împiedică în autogoluri şi nu reuşeşte să se apropie de lider în Grecia

14 Mar 2010   •   01:14

Gruparea Olympiacos şi-a tras singură preşul de sub picioare cu două autogoluri care au împiedicat-o să reducă diferenţa faţă de liderul din Super Liga Greciei, Panathinaikos.

Avraam Papadopoulos i-a pus pe oaspeţii de la Giannina în avantaj, însă colegii săi Matt Derbyshire şi LuaLua au întors rezultatul până la pauză. Ghinionul şi-a făcut din nou apariţia însă în repriza a doua şi Olof Mellberg a înscris de asemenea în propria poartă, meciul terminându-se 2-2.

Panathinaikos ocupă primul loc în Grecia cu 58 de puncte, în timp ce Olympiacos se află la patru puncte în urmă, pe locul trei.

AEK Atena, echipa aflată pe locul patru, cu doar 45 de puncte, a trecut cu uşurinţă de Kavala, scor 3-0. Ismael Blanco a deschis scorul din penalty în prima repriză, în timp ce Sanel Jahic şi Gustavo Manduca au lovit după interval.