Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Mircea Rednic, salvare miraculoasă în Belgia

Mircea Rednic, salvare miraculoasă în Belgia

12 Mar 2017   •   20:23

Ultima etapa a campionatului belgian de fotbal, sezonul regulat, a oferit mult dramatism, multe goluri si multe rasturnari de situatie, dar pe de alta parte si multe vesti bune pentru romanii implicati in Jupiler League, scrie ziare.com.

Mircea Rednic trebuie remarcat primul, caci acesta s-a salvat de la retrogradare in ultima clipa, dupa o victorie a echipei sale Mouscron, scor 2-0 la Kortrijk.

Golurile au fost marcate de Trezeguet in minutul 34 si de Kovacevici, autogol in minutul 66.

Victoria celor de la Mouscron nu ar fi fost de ajuns daca Westerlo nu ar fi pierdut acasa cu Genk, scor 0-4, iar astfel, Mouscron urca pe ultimul loc de play-out, 15, cu 24 de puncte, fata de cele 23 ale lui Westerlo, care retrogradeaza in liga secunda.