Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Marica aduce victoria pentru Stuttgart chiar pe terenul lui Bayern Munchen (VIDEO)

27 Mar 2010   •   19:04

După chinul de 120 de minute de miercuri, din partida cu Schalke, şi cu un meci vital în Liga Campionilor, programat marţi, antrenorul lui Bayern Munchen, Louis van Gaal, a decis să odihnească vedetele Arjen Robben şi Franck Ribery.

Stuttgart a profitat de slăbiciunea liderului din Bundesliga şi a obţinut o victorie surprinzătoare, scor 2-1, pe Allianz Arena. Bayern Munchen a cedat abia a patra partidă în acest sezon, iar românul Ciprian Marica este "vinovat" de ultima înfrângere a bavarezilor.

Ivica Olic a înscris din centrarea lui Danijel Pranjic în minutul 32, dar Stuttgart avea să egaleze înainte de pauză prin Christian Trasch. Cacau a creat faza golului egalizator şi tot el l-a servit excelent pe Ciprian Marica în minutul 5 al reprizei secunde, când românul a înscris cu capul.