Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Juventus trece de Cesena cu 2-0 şi rămâne lider în Serie A

Juventus trece de Cesena cu 2-0 şi rămâne lider în Serie A

05 Dec 2011   •   00:19

Juventus, încă neînvinsă de 13 meciuri, a rămas pe primul loc în Serie A, după ce a învins cu 2-0 formaţia lui Adi Mutu, Cesena. "Bătrâna Doamnă" s-a impus graţie golurilor marcate de Claudio Marchisio şi Arturo Vidal în ultimele 20 de minute, cel de-al doilea venind după un penalty controversat.

Juventus are 29 de puncte, cu două mai multe decât AC Milan şi Udinese.

Rivalele la titlu au învins şi ele, AC Milan câştigând cu 2-0 în meciul la Genoa, Zlatan Ibrahimovic şi Antonio Nocerino semnând golurile. Meciul a fost întrerupt nouă minute în prima repriză, după ce gaze lacrimogene, folosite de poliţie pentru a calma fanii în afara stadionului, au creat probleme pe teren.

De partea cealaltă, Udinese a învins cu 1-0 în deplasare la Inter Milano, într-un meci în care ambele echipe au ratat câte un penalty şi au avut câte un jucător eliminat pe final.