Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Juventus se prăbuşeşte până pe locul opt în Serie A

Juventus se prăbuşeşte până pe locul opt în Serie A

03 Feb 2011   •   11:21

Seria fără  victorii a celor de la Juventus a ajuns acum la patru partide, după ce miercuri "Bătrâna Doamnă" a cedat cu 1-2 partida de la Palermo. Multipla campioană a Italiei a căzut astfel pe locul opt în clasamentul din Serie A.

Fostul atacant al lui Juventus, Fabrizio Miccoli a deschis scroul pentru Palermo în minutul şapte, cu un şut printre picioarele lui Gianluigi Buffon, iar Giulio Migliaccio a dublat avantajul în minutul 20 cu o lovitură de cap în urma unui corner.

Claudio Marchisio a înscris pentru Juventus în minutul 36 printre patru fundaşi, însă torinezii nu au putut reveni până la final, fiind împiedicaţi şi de arbitru la un henţ evident în careu, care nu s-a soldat cu penalty.

Napoli rămâne la cinci puncte de AC Milan, pe locul doi, după ce a pierdut cu 0-2 la Chievo Verona, iar AS Roma a remizat, scor 1-1, cu Brescia.