Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Insulele Feroe- Serbia 0-2. Sârbii merg în pas alergător spre Africa de Sud. Rezultate calificări

11 Iun 2009   •   04:05

Serbia continuă în pas alergător în meciurile de calificare la Campionatul Mondial. Reuşitele lui Milan Jovanović şi Neven Subotić le-au adus trei noi puncte pe Torshavn.
Nikola ´igić a avut primul şansa de a înscrie dar a nimerit bara pe fondul unei posesii mult mai bune a sârbilor. Cu toate acestea, Insulele Feroe au avut ocazia de a deschide scorul după 30 de minute, dar Jóhan Troest Davidsen nu reuşeşte să înscrie deşi era singur cu portarul.
Apoi Jákup Mikkelsen reuşeşte parade bune în faţa lui Marko Pantelić şi Jovanović, dar cel din urmă reuşeşte să îl învingă în minutul 43, din a doua încercare, după ce şutul îi fusese blocat.
La nouă minute după pauză, Súni Olsen are şi el ocazia să înscrie, dar nu reuşeşte.
Vine golul doi al Serbiei ce pune punct voinţei gazdelor.
Serbia este la opt puncte de Franţa în fruntea clasamentului, dar a jucat cu două meciuri mai multe decât formaţia lui Raymond Domenech, cu care se va întâlni pe 9 septembrie.