Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Hibernian - Rangers 1-4. Vezi cel mai rapid gol din istoria campionatului scoţian de fotbal (VIDEO)

28 Dec 2009   •   00:54

Scoasă din Europa de Unirea Urziceni, Glasgow Rangers se răzbună în campionat. Are cinci victorii consecutive. Ultima, în deplasare la Hibernian, unde Rangers s-a impus cu 4 - 1.

În ciuda înfrângerii, cei de la Hibernian au avut un debut perfect de partidă, cu ocazia căruia au stabilit un record greu de egalat: cel mai rapid gol din istoria ligii scoţiene, în 10 secunde.

Rangers a revenit puternic şi i-au desfiinţat pe jucătorii lui John Hughes. Kenny Miller a egalat în minutul 21. Apoi a ieşit la rampă colegul din atac, Kris Boyd. Spanioul Nacho Novo a făcut 3-1 în repriza a doua, iar Miller, din nou, a închis tabela la 4 - 1.

Rangers e lider în Scoţia, la 4 puncte în faţa rivalilor de la Celtic.