Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Fulham ajunge pe locul opt în Anglia. Rezultate Premier League

Fulham ajunge pe locul opt în Anglia. Rezultate Premier League

20 Dec 2008   •   20:00

Un Sunderland fără antrenor a reuşit trei goluri târzii şi îşi continuă ascensiunea sub antrenorul interimar Ricky Sbragia. Rivalii de la Hull au jucat însă doar în zece oameni.
În prima repriză Sunderland au fost însă ţinuţi la egalitate după ce Nick Barmby a anulat golul lui Steed Malbranque . Totuşi echipa reuşeşte să termine în forţă în ultimele 13 minute după un autogol al lui Kamil Zayatte şi alte reuşite ale lui Kenwyne Jones şi Djibril Cisse.
În altă întâlnire, Fulham a adus bucuria fanilor cu o victorie 3-0 contra Middlesbrough. Fulham a dominat prima repriză dar a trebuit să aşteăte minutul 41 pentru golul de deschidere.
Astfel, echipa lui Roy Hodgson a urcat pe locul opt în Premier League, după golurile lui Jimmy Bullard, Danny Murphy (penalti) şi Clint Dempsey. Fulham ajunge la meciul numărul şapte fără înfrângere, iar Middlesbrough este la limita retrogradării.