Antena 3 CNN Sport Fotbal extern FC Sevilla pierde locul de Liga Campionilor după înfrângerea cu Zaragoza, 1-2

FC Sevilla pierde locul de Liga Campionilor după înfrângerea cu Zaragoza, 1-2

07 Feb 2010   •   23:19

Fosta adversară a Unirii Urziceni din Liga Campionilor a fost învinsă, duminică, de Real Zaragoza într-un meci contând pentru etapa a XXI-a a campionatului Spaniei. Andaluzii au pierdut pe terenul Zaragozei cu scorul de 1-2 şi au căzut pe locul al cincilea în La Liga, sub surpriza Real Mallorca.
Sevilla nu mai arată ca echipa aproape imbatabilă de la începutul sezonului. Echipa lui Manolo Jimenez nu a putut trece de Zaragoza şi a ajuns la a cincea înfrâgere în Primera Division în ultimele şapte meciuri. Matteo Contini a deschis scorul pentru Zaragoza în minutul 31, dar Sevilla a dat impresia că poate reveni. Doar trei minute mai târziu, letalul Frederic Kanoute a lovit şi a egalat situaţia pe tabelă. În minutul 42, Zaragoza a preluat însă conducerea din nou, fără a o mai pierde de această dată. Atacantul Negredo a fost cel care şi-a îngropat echipa, înscriind în propria poartă şi ducând scorul la 2-1 pentru Zaragoza.