Antena 3 CNN Sport Fotbal extern FC Copenhaga ? Manchester City 2-2. Ndoye a smuls un egal pentru danezi

FC Copenhaga ? Manchester City 2-2. Ndoye a smuls un egal pentru danezi

19 Feb 2009   •   23:42

Manchester City a fost egalată de două ori şi a remizat în cele din urmă cu FC Copenhaga, scor 2-2, în prima manşă a şaisprezecimilor Cupei UEFA, disputată în Danemarca.
Oaspeţii au primit cadou un gol când portarul Jesper Christiansen a permis ca şutul anemic al lui Nedum Onuoha să scape în poartă, în minutul 29.
City a continuat să pună presiune pe adversar, însă Copenhaga a egalat împotriva cursului jocului în minutul 56, când Ailton a profitat de o apărare slabă pentru a trimite în poartă mingea trimisă de William Kvist din corner.
Stephen Ireland a restabilit avantajul britanicilor cinci minute mai târziu, cu o finalizare bună a centrării lui Shaun Wright-Phillips, însă Martin Vingard a smuls un egal pentru gazde, în minutele de prelungire, graţie golului marcat de Dame Ndoye.