Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Echipa retrogradată, fanii campioni la bătaie cu poliţia (VIDEO)

Echipa retrogradată, fanii campioni la bătaie cu poliţia (VIDEO)

07 Dec 2009   •   16:17

Durităţi extreme după meciul de fotbal din Brazilia dintre Coritiba şi Fluminense. Fanii gazdelor, furioşi că echipa lor a retrogradat în urma rezultatului de egalitate înregistrat, 1-1, au ales să îşi exprime supărarea într-o manieră extrem de violentă. Brazilienii au intrat pe teren şi au luat cu ei tot ce le-a picat în mână, moment în care au început să arunce în forţele de ordine cu diverse obiecte.
Marquinho a deschis scorul pentru Fluminense în minutul 27 iar suporterii gazdelor erau scandalizaţi, echipa fiind pe o poziţie retrogradabilă. Pereira a egalat repede, în minutul 35, dar încă nu era un scor suficient de bun, Coritiba având nevoie de o victorie. Nu s-a mai marcat, însă, iar fluierul de final al arbitrului a declanşat haosul. Fanii au invadat terenul, au atacat arbitrul şi s-au războit cu poliţiştii.