Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Cupa Franţei: Quevilly din liga a treia produce un nou şoc şi elimină Rennes în ultimul minut

12 Apr 2012   •   11:27

Anthony Laup a înscris în ultima secundă a partidei cu Rennes, oferind echipei din liga a treia Quevilly calificarea în finala Cupei Franţei. Quevilly a dispus de Rennes, echipă din Ligue 1, cu scorul de 2-1.

Laup a trimis mingea pe lângă Benoit Costil, deşi era strâns marcat, pe colţul lung, la capătul unui contraatac şi a făcut 2-1.

Julien Feret deschisese scorul pentru Rennes în prima repriză, când Quevilly a jucat modest, însă repriza secundă a aparţinut gazdelor. Rennes nu a fost cu nimic mai presus de formaţia din liga a treia, iar Karim Herouat a egalat pentru Quevilly în minutul 63.

Quevilly, care în runda precedentă a eliminat Marseille, va întâlni Olympique Lyon în finala din 28 aprilie, după ce septupla campioană a Franţei s-a calificat trecând de o altă formaţie din liga a treia, Ajaccio, cu 4-0.