Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Contra străluceşte din nou în Spania. Vedeţi rezultatele din Primera Division

Contra străluceşte din nou în Spania. Vedeţi rezultatele din Primera Division

15 Dec 2008   •   17:32

Vremurile bune se pare că au venit din nou pentru internaţionalul român, Cosmin Contra. Acesta şi-a regăsit forma care i-a adus multe superlative în sezonul trecut cu ocazia unor meciuri cu Bayern în Cupa UEFA.
Timişoreanul a fost desemnat de cotidianul As ?Lordul Meciului?, în partida din etapa a XV-ea pe care echipa sa, Getafe, a câştigat-o cu scorul pe 4-1 în faţa candidaţilor la retrogradare, Real Mallorca. Românul a jucat, conform publicaţiei spaniole, cum juca în tinereţile care păreau, la un moment dat pierdute. S-a achitat foarte bine de sarcinile sale pe partea dreaptă, cu atât mai mult cu cât a deschis scorul marcând din penalty în minutul 13. Finalul partidei l-a găsit pe bancă, fiind echimbat în minutul 77.
Golurile au fost marcate de Contra (min. 13), Uche (min. 30), Manu del Moral (min. 71) şi Gavilan (min. 85) pentru Getafe şi Aduriz (min. 32) pentru Mallorca.