Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Chelsea - Wigan 2-1. Londonezii trec pe locul doi

Chelsea - Wigan 2-1. Londonezii trec pe locul doi

28 Feb 2009   •   19:49

Chelsea a ajuns pe locul doi în Premier League graţie unui gol de ultim minut al lui Frank Lampard. John Terry a adus-o pe Chelsea în avantaj în minutul 25, dar Oliver Kapo reuşeşte egalarea în repriza secundă din pasa lui Maynor Figueroa. Cu toate acestea prima ocazie a reluării partidei i-a aparţinut lui Chlesea.
În ultimele secunde de joc, Frank Lampard trece cu o lovitură de cap de Kirkland pentru o victorie chinuită.
Astfel, după ce a învins-o pe Juventus în Champions League, a înfruntat-o pe mai modesta Wigan Athletic. Guus Hiddink i-a permis tânărului Michael Mancienne să intre pe terne în locul suspendatului Jose Bosingwa, dar în rest a păstrat aceeaşi linie ca în trecut.