Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Beckham a debutat la AC Milan, în amicalul cu Hamburg

Beckham a debutat la AC Milan, în amicalul cu Hamburg

06 Ian 2009   •   22:03

Mult aşteptatul debut al lui David Beckham la AC Milan a avut loc marţi, în meciul amical câştigat în faţa celor de la Hamburg în Dubai. Beckham, care s-a alăturat clubului sub formă de împrumut de la Los Angeles Galaxy, a început meciul ca titular şi a fost înlocuit la pauză de fostul jucător de la Arsenal, Mathieu Flamini.
Internaţionalul englez a avut o evoluţie solidă şi ar putea debuta într-un meci oficial când AC Milan reîncepe campionatul, în deplasare la AS Roma, duminică.
Ronaldinho a deschis scorul pentru Milan în minutul 63, din penalty, dar Collin Benjamin a egalat patru minute mai târziu pentru a trimite meciul la lovituri de departajare, unde italienii s-au impus cu 4-3.