Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Al-Hilal ? Al-Ahli 2-1. Rădoi aduce victoria în ultimul minut de joc (VIDEO)

Al-Hilal ? Al-Ahli 2-1. Rădoi aduce victoria în ultimul minut de joc (VIDEO)

08 Apr 2009   •   00:21

Fundaşul român Mirel Rădoi a marcat, marţi, golul victoriei pentru formaţia arabă Al-Hilal în meciul câştigat în faţa lui Al-Ahli, scor 2-1, din etapa a 3-a a Ligii Campionilor Asiei.

Fostul jucător al Stelei a înscris din penalty, în ultimul minut de joc. Oaspeţii deschiseseră scorul prin Khalil (12), la o fază în care fundaşii lui Al-Hilal s-au întrecut în penibil, iar Al-Hilal reuşise egalarea prin Al-Qahtani, în minutul 32.

Al Hilal a obţinut astfel prima victorie în Liga Campionilor Asiei, după două rezultate de egalitate, în grupa B, şi ocupă poziţia a doua a clasamentului cu 5 puncte.

Pe prima poziţie se află Pakhtakor Taşkent, cu 7 puncte, care s-a impus în deplasare, scor 2-0, în faţa iranienilor de la Saba Battery, în cealaltă partidă. Saba se află pe trei cu două puncte, iar Al-Ahli are unul singur şi este pe ultima poziţie.