Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Adversar Timişoara: Stuttgart, învinsă în primul meci al noului sezon din Bundesliga (VIDEO)

08 Aug 2009   •   19:11

Campioana en-titre Wfl Wolfsburg a învins Vfb Stuttgart cu 2-0, în deschiderea sezonului din Bundesliga, debutând astfel cu o victorie în faţa viitoare adversare a lui FC Timişoara din play-off-ul Ligii Campionilor. Golurile au fost marcate în ultimele 20 de minute ale partidei de Zvjezdan Misimovic şi Grafite, care au adus formaţiei conduse de Armin Veh trei puncte importante pe Volkswagen Arena.

Markus Babbel, antrenorul lui Stuttgart, a folosit o formulă de start din care nu au lipsit noile achiziţii Alexander Hleb şi Pogrebniak. Cei doi nu au putut însă ajuta Stuttgart să evite înfrângerea. Ciprian Marica a fost rezervă la Stuttgart şi l-a înlocuit pe Cacau în minutul 68.