Antena 3 CNN Sport Fotbal extern AC Milan trece la limită de Fiorentina şi rămâne lider în Serie A

AC Milan trece la limită de Fiorentina şi rămâne lider în Serie A

11 Apr 2011   •   11:08

AC Milan şi-a menţinut avantajul de trei puncte în fruntea clasamentului din Italia, după ce a câştigat cu 2-1 în deplasarea de la Florenţa.

Alexandre Pato a trimis cu capul pentru Clarence Seedorf la primul gol, în minutul 8, pe Artemio Franchi, iar Pato a punctat pentru 2-0 în minutul 41, pe un contraatac.

Juan Vargas a înscris pentru Fiorentina în minutul 79 şi aproape a egalat trei minute mai târziu cu un şut însă care a ocolit de puţin poarta. Meciul s-a încheiat cu eliminarea lui Zlatan Ibrahimovic din minutul 87, care aparent l-a înjurat pe unul dintre asistenţi.

Napoli, care nu a mai câştigat titlul din "era" Maradona, a câştigat cu 2-0 la Bologna şi are un avans de două puncte faţă de Inter Milano cu şase etape înainte de final.