Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Baschet Victorie in extremis pentru San Antonio Spurs, în meciul cu 76ers (VIDEO)

Victorie in extremis pentru San Antonio Spurs, în meciul cu 76ers (VIDEO)

04 Ian 2009   •   18:24

San Antonio Spurs a câştigat în ultima secundă în faţa celor de la Philadelphia 76ers, într-un meci din Liga Nord-Americană de Baschet. Punctele decisive ale echipei din San Antonio au fost reuşite de Tony Parker.
Spectacol şi adrenalină pe arena din San Antonio, unde Spurs a întâlnit pe Philadelphia 76ers. După primul sfert al meciului, gazdele conduceau deja cu 40-19. Formaţia din Philadelphia, care pierduse 15 din ultimele 16 partide disputate în faţa celor din San Antonio, a avut însă o revenire extraordinară graţie lui Andre Miller şi Andre Iguodala.
Astfel, când mai era doar o secundă de joc, cele două echipe se aflau la egalitate 106-106. Tony Parker nu a fost totuşi de acord să mai joace o repriză de prelungiri şi a marcat coşul victoriei pentru Spurs, care se află pe locul trei în clasamentul Conferinţei de Vest.