![kanye west si bianca censori s ar fi despartit dupa aparitia de la premiile grammy ar urma sa depuna actele de divort kanye west si bianca censori s ar fi despartit dupa aparitia de la premiile grammy ar urma sa depuna actele de divort](https://www.antena3.ro/thumbs/landscape/2025/02/14/kanye-west-si-bianca-censori-s-ar-fi-despartit-dupa-aparitia-de-la-premiile-grammy-ar-urma-sa-depuna-actele-de-divort-952183.webp)
Persoanele apropiate pot să-i aducă un ultim omagiu muzicianului, înainte de înmormântarea prevăzută să aibă loc miercuri, la cimitirul Mănăstirii Cernica.
Muzicianul Johnny Răducanu a murit luni dimineaţa, la vârsta de 79 de ani, după cum a declarat la momentul respectiv Ion Caramitru, directorul Teatrului Naţional Bucureşti (TNB). Ion Caramitru, aflat în străinătate, a spus că Johnny Răducanu "era foarte bolnav", însă se afla acasă când a survenit decesul.
Totodată, coordonatorul SMURD Bucureşti, Bogdan Opriţa, a declarat că un echipaj medical a fost solicitat luni, în jurul orei 10.00, la locuinţa din Capitală a lui Johnny Răducanu. Echipajul SMURD a constatat că Johnny Răducanu a suferit un stop cardio-respirator şi a început manevrele de resuscitare, însă fără rezultat, la ora 11.00 fiind declarat decesul.
Familia lui Johnny Răducanu doreşte discreţie în privinţa ceremoniilor de înmormântare a muzicianului, întrucât artistul a cerut acest lucru pe patul de moarte, a declarat luni Adrian Iorgulescu, preşedintele Uniunii Compozitorilor şi Muzicologilor din România (UCMR).