Antena 3 CNN High Tech România - Luxemburg 3-0 (final)

România - Luxemburg
3-0 (final)

România - Luxemburg <br> 3-0 (final)
28 Mar 2007   •   18:23

O evoluţie bună a ?tricolorilor?, în prima repriză a partidei cu Luxemburg, de pe stadionul ?Ceahlăul? din Piatra Neamţ. Deşi mulţi se aşteptau la un scor fluviu, România a intrat la cabine cu un avantaj minim, scor 1-0, graţie golului reuşit de Mutu în minutul 25 al partidei. După o recuperare a lui Răzvan Cociş, Ianis Zicu l-a deschis excelent pe căpitanul ?tricolorilor? care nu a iertat şi a înscris. Nici nu a început bine însă a doua repriză, şi tricolorii au marcat pentru a doua oară. Cel de-al doilea gol a fost înscris de Cosmin Contra în minutul 50. Un avantaj care ne oferă în proporţie de 99.99% cele trei puncte din această seară, dar, după modul de desfăşurare al partidei, cu siguranţă vom mai vedea goluri înscrise în partea secundă, pe care vă invităm să o urmăriţi în transmisie live pe Antena 3 Sport.

Formaţiile de start ale celor două echipe:

România: Lobonţ ? Contra, Tamaş, D.Goian, Şt.Radu ? Roşu, Rădoi, Cociş ? D.Niculae, Mutu, Zicu

Luxemburg: Joubert ? Bigard, Strasser, Hoffmann, Reiter, Peters - Bettmer, Lombardelli, Collette ? Remy, Mutsch.