![romania vrea sa participe la tratativele de pace pentru ucraina emil hurezeanu i am cedat una din bateriile patriot romania vrea sa participe la tratativele de pace pentru ucraina emil hurezeanu i am cedat una din bateriile patriot](https://www.antena3.ro/thumbs/landscape/2025/02/16/romania-vrea-sa-participe-la-tratativele-de-pace-pentru-ucraina-emil-hurezeanu-i-am-cedat-una-din-bateriile-patriot-952548.webp)
Jacob Blair Scott, un bărbat de 42 de ani din Mississippi, și-a înscenat moartea pentru a scăpa de închisoare. Bărbatul fusese acuzat de violul fiicei sale vitrege de numai 14 ani care a și rămas însărcinată.
Autoritățiile au găsit câteva dintre obiectele bărbatului, alături de actele de identitate ale acestuia, o bucată de hârtie pe care scria: „Îmi pare rău” și un pistol. Detectivii sunt însă de părere că întreaga scenă pare falsă, iar cel mai probabil Jacob a încercat să scape de închisoare.
Incidentul s-a întâmplat cu numai câteva zile înainte ca acesta să se prezinte în fața instanței să își mărturisească vinovăția. Bărbatul a fost dat în urmărire generală de către autorități.
Sursă: NY Post