![dupa ce trump i a dat afara pe monitorii nucleari guvernul american alearga sa i reangajeze dar nu mai poate da de ei dupa ce trump i a dat afara pe monitorii nucleari guvernul american alearga sa i reangajeze dar nu mai poate da de ei](https://www.antena3.ro/thumbs/landscape/2025/02/16/dupa-ce-trump-i-a-dat-afara-pe-monitorii-nucleari-guvernul-american-alearga-sa-i-reangajeze-dar-nu-mai-poate-da-de-ei-952531.webp)
"Au fost arestate aproximativ 50 de persoane", a declarat Mohammed al-Megaryef într-un interviu acordat postului american CBS News.
Ambasadorul SUA în Libia şi alţi trei funcţionari diplomatici americani au fost ucişi în violenţele izbucnite la consulatul american din Benghazi, în semn de protest faţă de filmul antiislam "Inocenţa musulmanilor", denunţat în Orientul Mijlociu şi în nordul Africii.