![romania va avea un centru de optica de mare putere in valoare de 193 milioane de lei romania va avea un centru de optica de mare putere in valoare de 193 milioane de lei](https://www.antena3.ro/thumbs/landscape/2024/12/17/romania-va-avea-un-centru-de-optica-de-mare-putere-in-valoare-de-193-milioane-de-lei-941813.webp)
România va avea un Centru de Optică de mare putere, în valoare de 193 milioane de lei
Publicat acum 11 ore si 53 minute
Compania aeriană Tarom intenţionează să-şi reînnoiască flota de avioane în 2019 şi totodată să lanseze noi curse, anunţă directorul general al companiei, Werner Wolf.
2019 este anul în care TAROM va avea încă cinci aeronave Boeing pe lângă cele două pe care le deţine deja. Este vorba despre un model nou, unul dintre cele mai bine vândute ale producătorului Boeing.
Cele cinci aeronave care încorporează cea mai avansată tehnologie şi cele mai noi motoare, dar şi facilităţi pentru confortul pasagerilor vor fi construite special pentru contractul semnat cu TAROM.
Transportatorul României deţine una dintre cele mai tinere flote din Europa, alcătuită din 25 de aeronave.