![iccj a atacat la ccr ordonanta de urgenta prin care guvernul a infiintat autoritatea de reglementare in domeniul minier iccj a atacat la ccr ordonanta de urgenta prin care guvernul a infiintat autoritatea de reglementare in domeniul minier](https://www.antena3.ro/thumbs/landscape/2024/12/17/iccj-a-atacat-la-ccr-ordonanta-de-urgenta-prin-care-guvernul-a-infiintat-autoritatea-de-reglementare-in-domeniul-minier-941775.webp)
ÎCCJ a atacat la CCR ordonanța de urgență prin care Guvernul a înființat Autoritatea de Reglementare în Domeniul Minier
Publicat acum 17 ore si 39 minute
Curtea Constituțională a României a amânat pentru 15 iunie discutarea excepției de neconstituționalitate privind incriminarea abuzului în serviciu, anunță Digi24.
Au fost opt sesizări privind incriminarea abuzului în serviciu. Excepţiile de neconstituţionalitate au fost ridicate în dosarele unor nume grele precum Alina Bica, Nicuşor Constantinescu şi Gheorghe Bunea Stancu.