Actualizat acum:1 ora, 40 minute

Consilierele premierului Emil Boc: trei blonde şi o şatenă (FOTO)

28 ianuarie 2009 17:22 | |
Nota 3 / 8 voturi
Slab
Satisfacator
Bun
Foarte bun
Excelent!

Premierul Emil Boc şi-a îmbogăţit colecţia de consilieri personali cu o serie de frumuseţi blonde şi o ...şatenă. Cu trei din ele a mai avut de-a face la Cluj, fiind colaboratoare de nădejde pe vremea când acesta îşi exercita mandatul de edil al acestei urbe. Cea de-a patra, Andreea Vass a venit la Palatul Victoria de sub aripa protectoare a prim-vicepreşedintelui PDL, Theodor Stolojan.

Gabriella Stefania Ferencz era considerată mâna dreaptă a primarului şi politicianului Emil Boc. În prezent a fost numită şefă de cabinet a premierului şi consilier de stat al primului-ministru. Cei doi au o istorie comună fructuoasă. Ferencz are 32 de ani şi este este juristă de formaţie. Născută la Târgu Lapuş, Ferencz a urmat studii de drept la Bucureşti. Lucrează cu Emil Boc din 2001, ca şefă de cabinet a deputatului PD. Din 2004 a urcat treptele carierei în administraţia publică locală, devenind director general al Direcţiei Patrimoniului municipiului şi evidenţa populaţiei din cadrul Primăriei Cluj-Napoca. Se dovedeşte un foarte bun om de PR pentru primarul Boc care decide să continue colaborarea şi la Palatul Victoria. În acest moment, Ferencz coordonează şi activitatea de comunicare cu mass-media a premierului. (Foto: Gabriella Stefania Ferencz, Ziua de Cluj)

Cynthia Curt este consilier de stat in cadrul Cancelariei Guvernului Boc. Are 34 de ani şi a fost asistent universitar la catedra lui Emil Boc de la Universitatea Babes Bolyai. La sfârşitul anului 2005, continuarea colaborării cu Boc, devenit primar de Cluj, i-a adus propulsarea în scaunul de subprefect al judeţului, fără a fi membru de partid. A fost schimbată din funcţie în primăvara anului 2008, primind spre compensare o funcţie ca inspector guvernamental. (Foto: Cynthia Curt, Monitorul de Cluj)

Andreea Vass a devenit în această lună consilier personal al premierului. Cunoscută şi ca "blonda lui Stolo", Andreea Vass este doctor în economie, cercetător la Institutul de Economie Naţională al Academiei Române şi colaborator la Academia de Ştiinţe Economice. Tânăra a fost consilier în cadrul Departamentului de Politici Economice şi Sociale al Administraţiei Prezidenţiale, în perioada 2005- 2007, iar din luna decembrie a anului 2007, consilier în cadrul Parlamentului European. (Foto: Adreea Vass)

Raluca-Elena Irofti este ultima achiziţie feminină intrată în cercul consilierilor personali ai primul-ministru. Fost inspector de specialitate la Serviciul de Protocol Secretariat al Primăriei Cluj, Irofti este cea de-a treia ardeleancă cooptată de Boc în echipa sa de consilieri personali. Beneficiară în 2007 a unei burse de studii în SUA, Irofti se poate lăuda cu obţinerea un autograf de la senatorul de Ilinois, actualul preşedinte SUA, Barack Obama. (Foto: Raluca Irofti, Napoca News)

Marius Vulpe, Antena3.ro

Etichete pentru acest articol » Cluj , blonda , guvern , Emil Boc , consilieri

Comentarii

Au fost postate 19 comentarii până acum pentru acest articol. Adaugă un comentariu.
  • Răspunde
    sper sa-i fie de folos si lui si noua.succes fetelor si putere de munca.ce va astepta nu mi se pare a fi sueta ci o mare responsabilitate pe care sper sa o puteti indeplini cu bine,.sa nu uitati sa ramineti femei si sa ajungeti si mama, caci de asta sintem mai grozave ca ei.in lumea barbatilor.
  • Răspunde
    ei, ce sa-i faci, profita si el acum cat mai poate, ca dupa ce va iesi din politichie cine sa va mai uita la el, la cat de piticanie este si la minte si la stat!
  • Răspunde
    Eu am autograful administratorului din bloc (Dristor), oare la ce fuctie in guvern as avea dreptul? Plus ca am trecut odata cu trenul prin Cluj !
  • Răspunde
    La urma urmei Boc nu este decat puratorul de cuvant (purtatorul cu vorba) a lui Basescu. Salariul de purtator cu vorba ar fi suficent. In rest, concediat tot personalul lui Boc, vandut masinile de serviciu, etc si uite cum se economiseste 1 milion Euro. Cine-i urmatorul ?
  • Răspunde
    Foarte buna miscarea asta cu "consilierele".si toate blonde, pai nu e prost Boc, si-a adus amantele de la Cluj Sunt cam obosite gasea prospaturi in Bucuresti dar el are incredere in marfa de la Cluj :-)
  • Răspunde
    Comentariu cenzurat din cauza limbajului obscen folosit
  • Răspunde
    Cica "Andreea Vass a devenit în această lună consilier personal al premierului. Cunoscută şi ca "blonda lui Stolo", Andreea Vass este doctor în economie, cercetător la Institutul de Economie Naţională al Academiei Române şi colaborator la Academia de Ştiinţe Economice" bai la ce nivel a ajuns parvenitismul si grnadoarea. Auzi ce mandrie ca e doctor in economie la ASE ma bufneste rasul pe bune.
  • Răspunde
    Si Boc umbla cu haremul dupa el cum face si seful lui. Bun baiat, Boc asta !
  • Răspunde
    Comentariu cenzurat din cauza limbajului obscen folosit
  • Răspunde
    ce belesc zburaturile astea toata ziua, si mai ales pe cati lei?
  • igor ceapaev | 29 January 2009, 02:51
    Răspunde
    REPETATE RANDURI AM SPUS SHI SPUN DIN NOU,CRUCEA DE PIATRA ESTE SINGURA AFACERE RENTABILA FARA INVESTITZII!
  • Răspunde
    a urmat exemplu sefului Base, care a mutat primaria capitalei la cotroceni. A invatat bine lectia, dar care este oare Elena lui dintre aceste cocote
  • Răspunde
    si-a deschis cunva bordel? ce competente au aceste dudui?
  • Răspunde
    bunutze. bunutze. creste nivelul de trai.
  • Răspunde
    O stire mai mult decat mediocra. Nu stiu ce papagal a incadrat-o la sectiunea ?stiri politice?. Sunteti niste amatori. Sa va fie rusine !
ADAUGĂ UN COMENTARIU




Pentru validarea comentariului, vă rugăm introduceţi textul din imagine:

Sunt de acord cu termenii de utilizare si politica de confidenţialitate a site-ului Antena 3.

Topul Ştirilor din categoria Politica

Citite