
Un bihorean în vârstă de 48 ani din comuna Holod şi-a pierdut viaţa, marţi, într-un cumplit accident rutier produs pe drumul judeţean 795, în localitatea bihoreană Tinca.
Aflat la volanul unui Audi A4, bărbatul a derapat din cauza vitezei, a lovit doi arbori şi s-a izbit frontal de un stâlp de curent, potrivit bihoreanul.ro.
Potrivit sursei citate, cel decedat este un fost pădurar al Direcţiei Silvice Bihor de la Districtul 5 Dumbrava, transferat în ultimii ani la un ocol silvic privat, care mai fusese în atenţia publică, în 2003. Atunci, bărbatul a ajuns în stare gravă la spital după ce s-a împuşcat din greşeală cu arma de vânătoare.
După cum spuneau medicii, la vremea respectivă, pădurarul a scăpat ca prin minune, deoarece alicele au trecut foarte aproape de inima lui. Acum, însă, echipajele medicale sosite la locul accidentului, nu au reuşit să-i salveze viaţa.